Jak do nas trafić

Nabożeństwa odbywają się w każdą sobotę od godziny 9:30 do około 12:00. Wejść i pooglądać, posłuchać może każdy. Nie wymagane są żadne zaproszenia, przepustki, nie trzeba się też nikomu tłumaczyć z celu swojej wizyty (choć będzie nam bardzo miło, jeśli zechcą Państwo z nami porozmawiać). Gorąco zachęcamy by, jeśli to możliwe, wziąć z sobą egzemplarz Pisma Świętego – wtedy można na bieżąco konfrontować z nim to co jest głoszone w trakcie nabożeństwa. Jednak nie jest to w żadnym razie wymóg.

Nabożeństwo podzielone jest na dwie części. Na początku pierwszej części ma miejsce krótkie wystąpienie, w trakcie którego kaznodzieja zazwyczaj dzieli się doświadczeniami, które miał możliwość przeżyć w ostatnim czasie. Następnie do około godziny 11:00 trwa szkoła sobotnia – wspólnie studiujemy Pismo Święte pod kątem wybranego na dany dzień tematu. Lekcję szkoły sobotniej prowadzi osoba wybrana ze zboru – zadaje pytania, udziela głosu, kieruje dyskusją. Następnie po kilkuminutowej przerwie następuje druga część, której głównym elementem jest kazanie Słowa Bożego.

Adres naszego zboru to Sosnowiec, ulica 1 Maja 22. Jednak tym, którzy wybierają się do nas po raz pierwszy, należy się słowo wyjaśnienia. Wbrew przyporządkowaniu administracyjnemu do naszego zboru nie wjeżdża się bezpośrednio z ulicy 1 Maja. Żeby dostać się do budynku naszego zboru, należy raczej kierować się na ulicę Anieli Urbanowicz.

Nasz zbór aktualnie nie dysponuje własnym parkingiem, ale zazwyczaj jest wystarczająco dużo wolnych miejsc do zaparkowania tuż obok, na sąsiednich ulicach – jedna, może dwie minuty drogi piechotą.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt!